Chcesz kupić budynek handlowy na Dolnym Śląsku? Sprawdź, z jakim kosztem musisz się liczyć

Dolnośląski rynek powierzchni handlowych wydaje się być już nieco przesycony, zwłaszcza w dużych miastach. Mimo wszystko przedsiębiorcy w dalszym ciągu planują rozpoczynanie w tej części kraju nowych inwestycji. Jak więc widać, popyt na nieruchomości handlowe z pewnością nie będzie spadał w przeciągu najbliższych lat.

Budynki handlowe w sposób zdecydowany zdominowały lokalnych przedsiębiorców. Konsumenci o wiele częściej udają się na zakupy do centrum, w którym znajdują się liczne sklepy prowadzące różnorodną działalność. Z tego też względu inwestorzy nie rezygnują z dużych obiektów handlowych, widząc w nich złotą żyłę. Z jakim jednak kosztem trzeba się liczyć, chcąc kupić na własność budynek handlowy?
Analitycy postanowili zweryfikować, jak przedstawiają się ceny obiektów handlowych na Dolnym Śląsku, biorąc pod uwagę miejscowość i powierzchnię budynku, a także jego potencjał inwestycyjny.

Już za kwotę 270.000 złotych możemy stać się właścicielem nieruchomości w dobrym stanie, zlokalizowanej w Wałbrzychu. Budynek ma powierzchnię 406,30 m2 i mieści się na działce o powierzchni 288,00 m2. Na nieruchomość składa się budynek dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem oraz budynek parterowy, również podpiwniczony. Wnętrze można podzielić na kilka osobnych pomieszczeń, co umożliwi prowadzenie zróżnicowanej działalności, od gastronomii, po sprzedaż odzieży itp.

153

W Górze wystawiono na sprzedaż budynek handlowy o powierzchni 340,00 m2. Nieruchomość znajduje się na dużej działce, o łącznej powierzchni 1.213,00 m2. Metraż taki umożliwia zaadaptowanie terenu na parking, co z pewnością przyciągnie klientów. Ponadto przed budynkiem mogą znajdować się ogródki restauracji i barów mieszczących się w budynku. Nieruchomość jest w dobrym stanie, wymaga jednak odświeżenia. Przestrzeń jest już wstępnie podzielona na kilka sklepów, jednak w dalszym ciągu pod kątem tym pozostaje dowolność aranżacji. W chwili obecnej budynek został podzielony na salę sprzedaży, pomieszczenia socjalne, zaplecze biurowe i sanitarne, kotłownię, miejsca postojowe o powierzchni 60 m2. Budynek posiada również 100.metrowy taras. Właściciel życzy sobie za tę nieruchomość zapłaty w kwocie 430.000 złotych.

Jeśli dysponujemy większym kapitałem a równocześnie zależy nam na przestronniejszym obiekcie, to powinna zainteresować nas oferta nieruchomości w centrum Kłodzka. Budynek handlowy ma powierzchnię 2.108,00 m2 i umiejscowiony jest na działce o powierzchni 2.584,00 m2. Ta galeria handlowa wymaga jednak dokończenia rozpoczętych prac budowlanych, sprzedający uważa jednak, że warto w nią zainwestować, ponieważ znajduje się w bardzo ruchliwej części miasta. Na terenie galerii znajduje się przestronny parking. Trzykondygnacyjny budynek jest podpiwniczony. Z parteru istnieją trzy możliwie drogi wejścia do budynku. Poziom ten przeznaczony jest pod usługi, np. sklepy odzieżowe lub market oraz biura. Pierwsze piętro dostosowane zostało pod usługi biurowe, socjalno-sanitarne oraz usługowe. Ostatnie piętro może natomiast służyć w całości celom administracyjnym. Mogą więc znajdować się tutaj kancelarie, siedziby prywatnych firm lub biura księgowe. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za kwotę 1.500.000 PLN.

We Wrocławiu wystawiono na sprzedaż budynek handlowy o powierzchni 371,00 m2, znajdujący się na działce o powierzchni 334,00 m2. Cena ofertowa wynosi 2.300.000 złotych. Budynek o charakterze handlowo-usługowym jest w dobrym stanie i znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, w centrum miasta. Na dwóch kondygnacjach znajduje się 10 pomieszczeń handlowo-biurowych oraz niemal 200 m2 powierzchni z dużymi, przeszklonymi witrynami, idealnymi pod działalność typu: sklep odzieżowy, fryzjer, kosmetyczka czy biuro podróży.

Naprawdę godny uwagi jest budynek handlowy zlokalizowany w Lesznie, który umożliwia prowadzenie niemal dowolnej działalności. Czterokondygnacyjny budynek w dobrym stanie, o powierzchni 5.000,00 m2, znajduje się na działce o powierzchni aż 17.998,00 m2. Budynek będzie nadawał się doskonale na centrum handlowe, hotel, centrum logistyczne, apartamentowiec lub biurowiec. Bliskie sąsiedztwo dworca PKS i PKP jest dodatkową zaletą, zarówno dla inwestorów prowadzących w budynku działalność gospodarczą, jak również osób oczekujących na dworcu na odjazd pociągu lub autobusu. Ten niezwykły budynek handlowy o wielkim potencjale został wystawiony na sprzedaż za kwotę 8.996.500 złotych.

Jak widać oferta budynków handlowych na sprzedaż jest na Dolnym Śląsku bardzo zróżnicowana. Inwestorzy znajdą tu oferty nieruchomości umożliwiających prowadzenie raczej niewielkiej działalności, składającej się na maksymalnie kilka sklepów, jak również dużych budynków handlowych, które można przekształcić w duże galerie handlowe lub centra biurowo-logistyczne. Wszystko zależy od preferencji oraz możliwości finansowych inwestorów. Z całą pewnością rynek nieruchomości handlowych zasługuje na uwagę, gdyż widoczny jest jego stały rozwój.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Data publikacji: 29 kwietnia 2014
Print Friendly, PDF & Email